תקשורת במכינה

לאורך ההיסטוריה האנושית האומנות היוותה מרחב לביטוי המצב האנושי- הקיומי- החברתי.  בעולם בו המרחב הציבורי-התודעתי נשלט על ידי טכנולוגיות תקשורתיות, וכוחו של הייצוג המעצב ומבנה את תודעתיינו הולך וגדל,  האמנות הופכת לכלי פעיל לשינוי המציאות החברתית.

 

לימודי התקשורת במכינה מכשירים ליצירה עיתונאית, דוקומנטרית. הלימודים מקנים את השפה המעשית והמקצועית לעבודה ויצירה בתעשייה וביחידות התקשורת הצבאיות. תכנית הלימודים כוללת: תסריטאות, צילום, תחקירי שטח, ראיונות, יסודות ההפקה, בימוי ועריכה. 

 

הלימוד כולל הרצאות תיאורטיות ומעשיות, התנסות בכתיבת תחקירים ותסריטים, צפייה בקטעי סרטים וכתבות דוקומנטריים וניתוחם, הרצאות של מרצים אורחים, צילום קליפים, סדנת אנימציה, פוטושופ,  green screen ועוד. 

 

 

  לימודי התקשורת נעשות בקבוצות קטנות של כ-12 מכיניסטים בקבוצה. הלימודים כוללים שיעורי ליבה של כ- 8 שעות בשבוע, בנוסף ישנם ערבי עריכה, ימי צילום, ימי שיא וסיורים הקשורים לעולם הקולנוע והטלוויזיה.

 

ציוד המכינה הוא ציוד באיכות גבוה הכולל מצלמות HD, חצובות, ציוד סאונד ומחשבי עריכה עליהם אנו עורכים עם פרמייר CC. 

 

  

 

עריכה במכינת אור יהודה
עריכה במכינת אור יהודה
עריכה במכינת אור יהודה

סרטי המכינה: "בית" ו- "בן ישראל", התקבלו לשניים מהפסטיבלים הגדולים בישראל, דוקאביב ופסטיבל ירושלים. גאווה!

 

פורטרט עצמ
מקימים גרין סקרין מכינת ארז אור יהודה
צילומי גרין סקרין מכינת ארז אור יהודה

green screen - צילומי מסך ירוק במכינה, הקמה של סט תאורה מלא, התנסות בעבודה עם אפקטים בצילום ועריכה גם יחד. לצילומים הגיעו לסייע ולייעץ הצלם אביטל דוידזון ואייב סטיילסטית

צילומים ועריכות - המכינסטים מצלמים, מביימים, משחקים, מקליטים ועורכים. כי הדרך הטובה ביותר ללמוד היא לעשות!

מתוך סדנת דימוי וזהות - המכינסטים התנסו בצילום ועריכת תמונות בסיסית, לימוד והעמקה בנושא דימוי וכיצד דימוי יכול לייצג אותנו.יצירת פורטרט עצמי מדימויים מהעולם הפרטי של כל משתתף.

 

קליפ תקשורת בבימוי מחזור א'